Historie

Kruh přátel Hudby který působí při ZUŠ Kralovice nepřetržitě od roku 1956, se zaměřuje na pořádání koncertů renomovaných umělců, převážně z oblasti klasické hudby. Tyto koncerty se staly vyhledávanou a oblíbenou součástí kulturního života města Kralovice. Díky úzkému propojení se ZUŠ Kralovice mají koncerty také edukativní účel nejen pro žáky.

Od dubna roku 1997 spolupracuje Kruh přátel hudby s Muzeem a galerií severního Plzeňska v Mariánské Týnici, které poskytuje pro pořádání koncertů prostory výstavní síně (refektář). Díky tomu dochází k jedinečnému propojení hudebního a výtvarného umění v tomto mimořádně inspirativním prostředí architektonického skvostu bývalého proboštství cisterciáckého kláštera.

V koncertní sezóně je ve spolupráci s nadací Českého hudebního fondu dán prostor také interpretům z Listiny mladých umělců – vítězům mezinárodních interpretačních soutěží.