Miloslav Mulač

Miloslav Mulač je absolventem Střední průmyslové školy stavební Plzeň, obor pozemní stavby. V letech 1981 – 1983 byl členem Lázeňského synfonického orchestru Františkovy Lázně, kde zastává místo prvního trumpetisty. V roce 1981 vykonal talentové zkoušky na státní Konzervatoř Praha – obor trubka. OV letech 1983 – 1990 vyučoval v Lidové škole umění Kynšperk nad Ohří, kde působil šest let jako učitel a dva roky jako ředitel této školy. Vyučoval zde především hru na žešťové nástroje hlavně pro potřebu žákovského dechového orchestru, který posléze i vedl.

V roce 1990 přechází do Základní umělecké školy Kralovice, kde vyučuje hru na trubku a jiné žešťové nástroje hlavně pro potřeby hry v žákovském dechovém orchestru (1990 – 1994), ve kterém hraje a diriguje společně s panem učitelem Václavem Hájkem. Po rozpadu dechového orchestru se nadále věnuje individuální ale i komorní hře různých dechových nástrojů.

Posledních několik let učí pouze zobcové flétny a komorní hru zobcových fléten. Navštěvuje různé semináře pro hráče na zobcovou flétnu ( např. nepřetržitě 10 let Letní školu staré hudby Prachatice – 6 let v pedagogické třídě p. Jana Kvapila, 4 roky ve třídě Alana Davise a poslední dva roky Mezinároní letní školu staré hudby ve Valticích ( ve třídě Marka Špeliny – ansámbly).