Bc. Lucie Šojslová, DiS.

Hudbě se začala věnovat již ve svých čtyřech letech, kdy se jí ujal pan učitel Jaroslav Kovář, a pustila se do hry na zobcovou flétnu. U něj později začala hrát na saxofon a hned v prvním roce studia vyhrála 1. místo v ústředním kole Národní soutěže ZUŠ.

Poté, co zjistila, že saxofon je opravdu její vášní, vystudovala hru na saxofon na plzeňské konzervatoři ve třídě Petra Valáška, zakončenou úspěšným absolutoriem. I nadále se v oblasti hry vzdělává navštěvováním různých seminářů, kurzů a workshopů.

Na filozofické fakultě JČU získala bakalářský titul ve dvouoborovém studiu Dějiny umění a Estetika. Aktuálně pokračuje na navazujícím magisterském studiu Dějiny umění a vizuální studia.

Na ZUŠ Kralovice vyučuje hru na saxofon a na klarinet, taktéž vyučuje obor Hra na saxofon v ZUŠ Bedřicha Smetany v Plzni.

Kromě toho nabízí soukromé online lekce hry na saxofon pro dospělé.

V současné době působí v Big Bandu Konzervatoře Plzeň, hraje v kapele New Style Band, aktivně vystupuje na různých akcích (vernisáže, svatební obřady…) nebo vypomáhá v jiných hudebních tělesech.

Taktéž je aktivní na svém instagramovém účtu @saxolucie_, kde prostřednictvím svých příspěvků vzdělává, motivuje a baví své sledující.

New Style Band

Instagram: @saxolucie_