Kruh přátel hudby

Vážení příznivci Kruhu přátel hudby při ZUŠ Kralovice,

čas 67. koncertní sezóny se začíná pomalu naplňovat a před námi je tak poslední společný večer. Těšit se můžete na dvojici skvělých instrumentalistů, akordeonistu Jakuba Jedlinského a houslistu Pavla Fischera, kteří představí program s názvem „Krev a med – klezmer a hudba Balkánu“. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy hudby balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další.

Oba hudebníky svedlo dohromady společné působení v uskupení Bardolino, které nachází inspiraci v etnické hudbě celého světa. Vedle Bardolina je můžete znát z jejich působení ve Škampově kvartetu (Pavel Fischer – spoluzakladatel a primárius kvarteta) nebo z uskupení se zaměřením na interpretaci argentinského tanga Escualo Quintet, které založil Jakub Jedlinský. Tento soubor už měli příznivci Kruhu přátel hudby při ZUŠ Kralovice možnost vyslechnout v rámci 62. koncertní sezóny před 5 lety. Zároveň oba spolupracují s dalšími významnými hudebníky, jakými jsou např. Iva Bittová, Dagmar Pecková, Kathryn Stott či Jethro Tull, Gabriela Vermelho, Javier Antar a další.

Již tradičně si nadcházející hudební zážitek v závěru koncertní sezóny můžete vychutnat pod širým nebem v prostorách západního ambitu a rajské zahrady Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Koncert se uskuteční ve středu 14. června 2023 od 19 hodin.

Jakub Jedlinský akoredon, zpěv

Pavel Fischer housle, zpěv

www.jefisduo.com


  • Vstupenky na koncert v ceně 150/100/50 Kč budou v prodeji v místě koncertu 30 minut před jeho zahájením.
  • Vstupenku můžete rezervovat také předem na telefonním čísle: 605 762 997 nebo na e-mailové adrese: kph.kralovice@gmail.com.
  • Do místa koncertu můžete využít dopravu z Kralovic. Autobus bude přistaven v 18.30 u Lidového domu Kralovice a v 18.32 zastaví rovněž u ZUŠ Kralovice.

Muzeum Mariánská Týnice zde

Facebook KPH při ZUŠ Kralovice zde

Partneři a sponzoři: