Kruh přátel hudby

68. koncertní sezóna už pomalu dobíhá do své cílové rovinky. Čeká nás poslední VII. umělecký večer, jehož program s názvem Tanec po strunách nadchne zejména ctitele klasické kytary a potěší milovníky hudby s nádechem španělského temperamentu.

Duo Siempre Nuevo, které hraje už od roku 2007 ve složení Matěj Freml a Patrick Vacík, představí repertoár postavený na dílech odrážející španělské a české hudební vlivy. Zazní zde španělský tanec z počátku 18. století Fandango Luigi Boccheriniho nebo Španělské tance Enrique Granadose až po skladby současných autorů, jakými jsou francouzský multiinstrumentalista a skladatel Mathias Duplessy či kytarový virtuos Štěpán Rak nebo skladatel Lukáš Sommer, který souboru Siempre Nuevo věnoval svou skladbu Tanec po strunách.

Koncert se uskuteční ve středu 15. května 2024 v refektáři Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici od 19 hodin.

——

Program:

Luigi Boccherini: Introduction et fandango*

Mathias Duplessy: La danse des Sentiments

Claude Debussy: La fille aux cheveux de lin*

Joaquin Rodrigo:

  • Tonadilla
  • Allegretto ma non troppo
  • Minueto pomposo
  • Allegro vivace

——— přestávka ———

Enrique Granados: Danzas Españolas, Oriental – Andaluza*

Lukáš Sommer: Tanec po strunách**

Štěpán Rak: Didgeridoo*

* Transkripce dua SIempre Nuevo

** Věnováno duu Siempre Nuevo

www.siempre-nuevo.com


  • Vstupenky na koncert v ceně 200/150/50 Kč budou v prodeji vždy na místě konání koncertu 30 minut před jeho zahájením nebo v omezeném množství opět v Turistickém infocentru města Kralovice (nám. Osvobození 32, Kralovice).
  • Rezervace vstupenek nebo abonmá je možná prostřednictvím e-mailu: kph.kralovice@gmail.com nebo na telefonním čísle: 605 762 997.
  • Do místa koncertu můžete využít zdarma dopravu z Kralovic. Autobus bude přistaven v 18.30 u Lidového domu Kralovice a v 18.32 zastaví rovněž u ZUŠ Kralovice (náměstí Osvobození 32, Kralovice).

Muzeum Mariánská Týnice zde

Facebook KPH při ZUŠ Kralovice zde

Partneři a sponzoři:

Turistů Ráj