Kruh přátel hudby

Poslední večer letošní 65. koncertní sezóny nabídne pestrou škálu muzikálových melodií českých i zahraničních autorů v interpretaci sólistů muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni.

S hity z muzikálů, jako jsou Divotvorný hrnec, Fantom opery, Kdyby tisíc klarinetů, Bídníci, Funny Girl, Bonnie a Clyde nebo Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Vás celým večerem provede Stanislava Topinková Fořtová – držitelka Ceny Thálie za rok 2003 a dalších 3 nominací na tuto cenu, dále Kateřina Chrenková – nezapomenutelná Maria z muzikálu West Side Story, za kterou obdržela Cenu ředitele Divadla J. K. Tyla v kategorii mimořádný umělecký výkon pro umělce do 30 let nebo Lukáš Ondruš, který za roli v punkrockovém muzikálu Green Day’s American Idiot (současně stále uváděný v Divadle J. K. Tyla v Plzni) získal uznání v podobě širší nominace Ceny Thálie za sezónu 2019/2020. Klavírní doprovod bude v rukách Moniky Kudrnové, korepetitorky muzikálového souboru a zároveň členky Orchestru muzikálu DJKT.

•••••
Koncert se bude konat ve venkovních prostorách západního ambitu Mariánské Týnice za dodržení aktuálních podmínek a pravidel v rámci pořádání koncertů.

  1. Na koncert je možné přijít jen s respirátorem či nanorouškou a písemným doložením jedné z následujících skutečností:
    potvrzení o uplynutí 22 dní od 1. dávky očkování proti COVIDU-19,
  2. předložení potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 ne starší 180 dní,
  3. negativní POC antigenní test ne starší 72 hodin nebo negativní PCR test ne starší 7dní, u dětí do 6 let není testování požadováno.

Vstupné: 150/100/50 Kč


Kruh přátel Hudby který působí při ZUŠ Kralovice nepřetržitě od roku 1956, se zaměřuje na pořádání koncertů renomovaných umělců, převážně z oblasti klasické hudby. Tyto koncerty se staly vyhledávanou a oblíbenou součástí kulturního života města Kralovice. Díky úzkému propojení se ZUŠ Kralovice mají koncerty také edukativní účel nejen pro žáky.

Od dubna roku 1997 spolupracuje Kruh přátel hudby s Muzeem a galerií severního Plzeňska v Mariánské Týnici, které poskytuje pro pořádání koncertů prostory výstavní síně (refektář). Díky tomu dochází k jedinečnému propojení hudebního a výtvarného umění v tomto mimořádně inspirativním prostředí architektonického skvostu bývalého proboštství cisterciáckého kláštera.

V koncertní sezóně je ve spolupráci s nadací Českého hudebního fondu dán prostor také interpretům z Listiny mladých umělců – vítězům mezinárodních interpretačních soutěží.

Muzeum Mariánská Týnice zde

Facebook KPH při ZUŠ Kralovice zde

Program sezóny 2020/2021

Partneři a sponzoři:

 

Komentáře jsou uzavřeny.