Kruh přátel hudby

Dnešní večer měl být ve znamení muzikálových melodií. Z důvodu pandemie tomu bylo jinak.
Přijměte naše pozvání ke sledování videozáznamu IV. uměleckého večera 65. koncertní sezóny, který Vám nabídne hudbu Josepha Haydna, Paula Dukase nebo Sergeje Rachmaninova. Interprety dalšího virtuálního pódia jsou trumpetista Marek Vajo, hornistka Daniela Roubíčková a klavíristka Andrea Mottlová.
Záznam koncertu najdete YouTube kanálu Základní umělecká škola Kralovice po dobu 14 dní.

I když nám současná situace nedovolí setkávat se a radovat se z hudby společně, jsme rádi, že Vám ji můžeme zprostředkovat aspoň cestou virtuální.
Pokud to cítíte stejně a líbí se Vám naše dosavadní činnost, budeme rádi za Vaši případnou podporu. Jakákoliv finanční částka nám pomůžete přečkat tuto nelehkou koncertní sezónu a vykročit zejména do té další s lehčí hlavou.
Libovolný finanční dar můžete zaslat na transparentní účet Kruhu přátel hudby při ZUŠ Kralovice: 35-8968150277/0100.
Děkujeme Vám za přízeň a děkujeme, že jste s námi.


Program:
Joseph Haydn – Koncert pro trubku Es dur
Paul Dukas – Villanelle pro lesní roh a klavír
Sergej Rachmaninov – Elegie, č.1 es moll, op. 3
Ennio Morricone – Gabriel’s Oboe (z filmu The Mission)
 

 

Kruh přátel Hudby který působí při ZUŠ Kralovice nepřetržitě od roku 1956, se zaměřuje na pořádání koncertů renomovaných umělců, převážně z oblasti klasické hudby. Tyto koncerty se staly vyhledávanou a oblíbenou součástí kulturního života města Kralovice. Díky úzkému propojení se ZUŠ Kralovice mají koncerty také edukativní účel nejen pro žáky.

Od dubna roku 1997 spolupracuje Kruh přátel hudby s Muzeem a galerií severního Plzeňska v Mariánské Týnici, které poskytuje pro pořádání koncertů prostory výstavní síně (refektář). Díky tomu dochází k jedinečnému propojení hudebního a výtvarného umění v tomto mimořádně inspirativním prostředí architektonického skvostu bývalého proboštství cisterciáckého kláštera.

V koncertní sezóně je ve spolupráci s nadací Českého hudebního fondu dán prostor také interpretům z Listiny mladých umělců – vítězům mezinárodních interpretačních soutěží.

Muzeum Mariánská Týnice zde

Facebook KPH při ZUŠ Kralovice zde

Program sezóny 2020/2021

Partneři a sponzoři:

 

Komentáře jsou uzavřeny.