Kruh přátel hudby

Vážení příznivci KPH, tento týden jsme měli v plánu oslavit naše 65. narozeniny společně s Vámi a našimi hosty Igor Františák & Zemlinsky Quartet. Epidemiologická situace nám však velkolepou oslavu nedovoluje.
Slavnostní koncert s datem 10. února jsme tímto nuceni odložit na termín, kdy si společně budeme smět přiťuknout.

Zároveň připomínáme, že ještě do pondělí 8. 2. máte možnost shlédnout koncert souboru Musica Florea

Zahajovací koncert 65. sezóny ke shlédnutí zde:


který působí při ZUŠ Kralovice nepřetržitě od roku 1956, se zaměřuje na pořádání koncertů renomovaných umělců, převážně z oblasti klasické hudby. Tyto koncerty se staly vyhledávanou a oblíbenou součástí kulturního života města Kralovice. Díky úzkému propojení se ZUŠ Kralovice mají koncerty také edukativní účel nejen pro žáky.

Od dubna roku 1997 spolupracuje Kruh přátel hudby s Muzeem a galerií severního Plzeňska v Mariánské Týnici, které poskytuje pro pořádání koncertů prostory výstavní síně (refektář). Díky tomu dochází k jedinečnému propojení hudebního a výtvarného umění v tomto mimořádně inspirativním prostředí architektonického skvostu bývalého proboštství cisterciáckého kláštera.

V koncertní sezóně je ve spolupráci s nadací Českého hudebního fondu dán prostor také interpretům z Listiny mladých umělců – vítězům mezinárodních interpretačních soutěží.

Muzeum Mariánská Týnice zde

Facebook KPH při ZUŠ Kralovice zde

Program sezóny 2020/2021

Partneři a sponzoři:

 

Komentáře jsou uzavřeny.