Bohumila Mejcharová

Můj baletní život začal baletem Z pohádky do pohádky. Mým jediným velkým holčičím snem bylo stát se baletkou. Díky své obětavé mamince jsem navštěvovala od 7 let Baletní přípravku Národního divadla v Praze. Zde jsem poprvé tančila holčičku právě v baletu Z pohádky do pohádky.

Po absolvování Státní konzervatoře v Praze jsem v roce 1963 přijala stálé angažma v plzeňském divadle J. K. Tyla. Po hostování v pražském dívadle ABC, divadle Komedie a ročním učinkování v NDR a několikaměsíční stáži v Pallucaschule v Drážďanech jsem se v Plzni v divadle protančila spoustou baletů včetně dvou dalších inscenací „Pohádek“ do třetích „Pohádek“ – od role holčičky v ND Praha do role babičky v DJKT Plzeň. A touto rolí jsem se rozloučila nejen s tímto představením, ale také s jevištěm. Odešla jsem do baletního důchodu. Nikdy jsem ale nepřemýšlela o jiném světě. Toto vysněné, ale těžké povolání mi umožnilo setkat se, učit se a spolupracovat s mnoha zajímavými a úžasnými choreografy, režiséry, hudebníky a kolegy.
Ještě když jsem tančila, začala jsem učit děti balet. Později založila Baletní školu při DJKT a rozšířenou o výuku stepu. Vedla jsem ji 15 let. Žáci vyhrávali v soutěžích, účinkovali v představeních divadla a mně přinášeli radost a spojovali mě stále s mým milovaným jevištěm.
Od roku 1992 jsem osm let recipročně organizovala Bavorsko – české dětské baletní koncerty dětí z Plzně a Weidenu. Pedagogicky jsem působila a své taneční zkušenosti předávala zahraničí. Mimo Baletní školy v DJKT (která je dál vedená členy baletu) jsem během 24 let učila i ZUŠ Domažlice, ZUŠ Aš, kde jsem dlouhá léta organizovala mezinárodní baletní soutěž amatérů „Ašský střevíček“. Soutěž Ašský střevíček od roku 2015 převzal spolek BALET z.s., který jsme v roce 2007 zaloili s žáky právě na podporu GALAKONCERTŮ kde vystupují laureáti baletních soutěží amatérského baletu.
V letošním školním roce jsem se již rozloušila se ZUŠ Zbiroh a zůstala věrná dětem v Horní Bříze. Těším se na další tvůrčí spolupráci s nimi i na začínající naděje baletu.

ZLOMTE VAZ!!!